MOBİL UYGULAMA

mobil uygulama

Mobil Uygulama Nedir ?

Mobil uygulamalar cep telefonu ve tablet gibi cihazlarda kullanılmak üzere oluşturulmuş özel yazılımlardır. Mobil teknolojilerin gelişimi yadsınamaz. Google ve Apple gibi teknoloji devlerinin bu alana yaptıkları yatırım her geçen gün katlanarak artmakta. Mobil cihaz üreticileri de günün teknolojisini yakalamak ve müşterilerine en iyi ürünü sunmak için yarış halindeler.

Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması internet sitelerinin de mobil uyumlu hale gelmesini zorunlu kılmıştır. Çünkü internet kullanımı da masaüstü bilgisayarlardan mobil cihazlara doğru kaymaya başlamıştır. Ne var ki mobil uygulama ile mobil uyumlu web sitesini birbirine karıştırmamak gerekir.

Müşterilerinizle doğrudan iletişimde olarak, firmanız hakkındaki en son bilgileri, kampanyaları, ürün ve hizmet bilgilerini en güncel şekilde sunup, müşterinizin istek ve değerlendirmeleri ile daha yakından ilgilenebilirsiniz.

SearchMetrics’in yaptığı araştırma, yüksek popülerliğe sahip her iki Web sitesinin birinin mobil uygulamaya sahip olduğunu gösteriyor.

Mobil uygulamaları yükleyen kullanıcıların birçoğu sahiplik duygusuna bürünüyor ve uygulamalar işlerine yaramasa dahi uzun süre cihazlarından kaldırmıyorlar. Bu şekilde göndereceğiniz bildirimler ile kullanıcıya kendinizi hatırlatabilirsiniz.

Kampanya ve ürün, hizmet bilgilerinin güncel olarak kullanıcıya ulaşması ile ihtiyacı olmasa dahi ürün almaya teşvik edebilirsiniz.

© Tüm Hakları Access Bilişime aitdir.Access Bilişim tarafından tasarlanmıştır.